Vzdělávací panel

Klíčovou součástí Showcase jsou setkávání s experty, mentory a přednášky odborníků. Vzdělávací program bude zaměřen zvláště na nezbytnou sebeprezentaci, ale také na oblast autorských práv a vydavatelského trhu či požadavky zastupujících agentur.

Poznejte zákonitosti hudebního trhu

 

Účast v úvodním panelu přijali:

Kateřina Mottlová (PR) – fungování současného mediálního trhu

Martin Kudla (Supraphon) – pohled a očekávání vydavatele

Martina Výrková – potřeby a pohled umělecké agentury

 

 

Kateřina Mottlová
„Příležitost přeje připraveným,“ tvrdí Kateřina Mottlová, z
kušená a uznávaná PR manažerka spolupracující s Českou filharmonií, Národním divadlem, zastupující Ivo Kahánka či Jakuba Hrůšu a další.

www.motlova.cz

 

Martina Výrková
„Záleží mi na podpoře a uměleckém růstu spolupracujících umělců. Agentura se zakládá na sdílené radosti z hudby. My všichni chceme zprostředkovávat silné hudební prožitky vám posluchačům,“ říká Martina Výrková, z
akladatelka a jednatelka agentury Makropulos zastupující Josefa Špačka, Tomáše Jamníka, Martinů Voices a další.

www.makropulos.cz

 

Martin Kudla (Výkonný ředitel Supraphonu)

Martin Kudla je výkonný ředitel firmy Supraphon, historicky nejvýznamnější české gramofonové firmy.

www.supraphon.cz

 

 

Showcase v oblasti klasické hudby, která je poslední dekády silně determinována prostředím prestižních soutěží, představuje vstřícnou platformou, která podporuje zejména profesionalizaci a orientaci mladých umělců na trhu klasické hudby.

 

Současná doba klade nároky na začínající muzikanty nejen v jejich oboru, ale také v oblasti self-managementu, public relations, prezentace tvorby, vyžaduje i základní znalosti autorského práva, zvolení strategie vývoje, samozřejmostí je využívání sociálních sítí, možností grantů, crowdfoundingu. Právě ona kombinace umělecké kariéry je nazývaná „patchworková", jak pro různorodost hudebních produkcí, tak pro strukturování hudebního směřování a klade důraz na flexibilitu muzikantů. Ti, pro které je hudba nejen zaměstnáním, ale berou ji jako poslání, musí obstát nejen v interpretaci skladeb čtyř století. Ambice mnohých též překračuje hranice takzvané klasiky. Autorské projekty, netradiční úpravy, crossover, a další, tvoří nezbytné podhoubí k uchopení hudby a hudební kariéry jako celku. 

 

Výstupy ze Showcase budou dále propagovány na webových stránkách SoundCzech, v mezinárodní expertní síti a na veletrzích.