Lenny

O Lence „Lenny“ Filipové můžeme směle hovořit jako o zázračném dítěti českého popu – na klavír hraje od čtyř let, v jedenácti napsala první píseň, od šestnácti hrála na klavír v doprovodné kapele své maminky, úspěšné popové umělkyně Lenky Filipové, a v roce 2013 podepsala vlastní smlouvu s českou pobočkou major labelu Universal Music. Bylo jí pouhých devatenáct let.

Ještě v roce 2013 vydala Lenny hned dvě několikapísňová EP, na kterých převažovaly vlastní autorské skladby. Obě sbírky zaznamenaly velice slušný ohlas, ale původně naplánované debutové album bylo hned několikrát odsunuto – jednoduše proto, že s ním jeho protagonistka nebyla úplně spokojená. Dlouhohrající prvotina Hearts vyšla až v roce 2016 a stala se obrovským hitem nejen v České republice a na Slovensku, ale také například v Itálii. Od klavírních balad, které produkovala ve svých začátcích, se na něm Lenny posunula k plnokrevné popové produkci, která snadno snese nabroušené kytarové tóny, mazlivé r’n’b aranže nebo ozvěny přímočarých osmdesátých let. Takhle moderní a sebevědomou popovou kolekci poněkud konzervativní česká mainstreamová scéna potřebovala, odměnou byly hned čtyři proměněné nominace na české hudební ceny Anděl.

číst dál

Lenny se ovšem českými hranicemi rozhodně nehodlá nechat omezovat, příznivý ohlas, který v Itálii sklidilo její album, a zejména singl Hell.o, podpořila hned několika vystoupeními v tamních televizních show o rok později, ve stejném roce následovalo také rozšíření spolupráce s labelem, tentokrát v podobě globální smlouvy s německým koncernem Universal Music. A také zde hodlá Lenny pokračovat v nastolené cestě a následovat zejména vlastní rozhodnutí, jak potvrzuje v rozhovoru pro Musicserver: „Na českém Universalu mě už dobře znají a jen tak je něčím nepřekvapím. Ale u Němců jsem viděla, že byli z některých mých reakcí vyloženě zaražení. Nejsem zvyklá, že někdo myslí za mě, že za mě něco odsouhlasí nebo natočí bez mého vědomí. Pokud věřím, že moje myšlenka je správná, neuhnu z ní.“

Nové album, které Lenny připravuje na rok 2019, prozatím uvádějí dvě skladby – dravá a energická Enemy (reflektující neúprosnou nevraživost v showbyznysu) a přítulně dojemná balada Home. Obě se od sebe velmi liší, ale zároveň podtrhují jasný popový potenciál, který je ve skladbách Lenny všudypřítomný, a těší výraznou a odvážnou elektronickou produkcí. Tahle tvrdohlavá mladá dáma moc dobře ví, co dělá.

Kategorie

Social networks

Management & Booking:

Michal Thomes
michal@ameba.cz 
+420 777 333 881

David Nguyen
dave@ameba.cz 
+420 776 013 543