Brexit info Reloaded

Vše, co potřebujete vědět, abyste mohli uskutečnit turné po Spojeném království! Webinář, který obsahuje podstatné informace od pracovních povolení, víz, plateb a daní po karnety. Blíže se podíváme i na situaci ve Spojeném království po brexitu obecně.

Lektorem webináře bude Ian Smith, generální ředitel dvou klíčových mezinárodních hudebních agentur se sídlem ve Velké Británii a Rakousku, které působí již více než 20 let. Nově je také zakladatelem Ukeartswork.info – bezplatné informační iniciativy pro kreativce, kteří po brexitu pracují mezi zeměmi EU a Spojeného království. Má více než 40 let zkušeností s realizací turné jako hudebník / manažer / tour manažer a zvukař.

 

Témata webináře:

- Vstup do Spojeného království pro státní příslušníky EU a třetích zemí

- Pracovní povolení - jaký je rozdíl mezi různými tipy a na které akce není potřeba? Musím mít pracovní povolení, když jedu hrát na showcase festival?

- Karnety - jsou potřeba a jak se jim případně vyhnout?

- DPH zboží/merchandise (MWST) a dovozní clo - jaké jsou povinnosti, když mám zboží na prodej (nebo pro propagační účely)?

- Obecná pravidla vyjednávání ohledně pracovních povolení a karnetů při přímém jednání s promotéry ve Spojeném království

- Situace bookingu hudebníků ve Spojeném království po covidu a Brexitu

- Spolupráce s občany Spojeného království - hudebníky a kreativci (Tanec / Film / Multimédia) po Brexitu

- Venues ve Spojeném království

- Q&A

 

čtvrtek 11. 11. 2021 od 17:00

PŘIHLÁŠKA

Languages

English

Místo konání

online - Zoom