Pipes and Pints

V Praze soustředěná skupina Pipes & Pints si během několika posledních let prožila poněkud turbulentní období, nedávný singl kapely, jehož kontroverzní videoklip rozdělil i skalní fanoušky, by měl podle slov kapelníka Vojty Kaliny tvořit tlustou čáru za minulostí. Ožehavé obrázky, které doprovází píseň Karma Killer, jsou plné výstředních sado maso hrátek a dalších narážek, ale podobně katarzní okamžiky jsou občas nutné. Navíc Pipes & Pints se ke špatné karmě staví čelem a čelí jí s obvyklou energií a nápřahem. Divoká pětice chystá nové album a ráda by ho představila čerstvá a očištěná.
 

číst dál

Pipes & Pints se dali dohromady v Praze během roku 2006, ve zvuku kapely se potkala láska ke skočnému a tradičnímu punk rocku a záliba Vojty Kaliny ve hře na skotské dudy. Kombinace tradičního nástroje s energickým punkem se ukázala jako nejenom zajímavá, ale i funkční, kapela ji navíc podpořila výraznou pódiovou prezentací a neutuchajícím zápalem. Po necelých dvou letech se sestava konsolidovala, u mikrofonu se zabydlel americký zpěvák Syco Mike a skupina zocelená desítkami koncertů po celé Evropě nahrála první EP, které o rok později následoval dlouhohrající debut příznačně nazvaný Until We Die.

Následující dva roky téměř nepřetržitého koncertování, včetně turné po Rusku nebo Anglii, si vybraly svoji daň někdy v polovině roku 2011, kdy sestavu na čas opustil zpěvák Syco Mike. Když se po několika měsících vrátil, tak Pipes & Pints začali pracovat s věhlasným kalifornským producentem Darianem Rundallem (spolupracoval například s Pennywise, US Bombs nebo Suicidal Tendencies) na novém albu. Kolekce Found and Lost vyšla na konci roku 2012 a dočkala se výrazně pozitivních recenzí v českých i zahraničních médiích a také žánrové ceny Anděl v kategorii Punk and Hardcore. Následovalo dalších několik let pilného koncertování. Plány na třetí album pak vzaly za své částečně díky nevydařené a kontroverzní crowdfundingové kampani, ale hlavně díky definitivnímu odchodu Syco Mikea, který se vrátil do rodné Kalifornie.

Několikaměsíční pauza Pipes & Pints jenom prospěla, pětice se v obměněné sestavě, a s novým zpěvákem Travisem O’Neillem z Irska, vrátila plná divokého elánu a možná ještě živelnější energie. V průběhu roku 2018 se kromě desítek koncertů objevily také tři nové skladby, které byly korunovány zmíněným singlem Karma Killer. Ten finálně předznamenává první album v nové sestavě a „definitivní vstup do nové éry“. Zatím bezejmenná novinka se má objevit v květnu roku 2019.

Kategorie

Social networks

Booking & management

Fly High Booking
Vojtěch Kalina
vojta@flyhighbooking.com
+420 603 393 111
flyhighbooking.com