Thom Artway

Thom Artway by mohl být hrdina moderní pohádky o chudém chlapci, kterak ke štěstí přišel, nebo taky Jak se melancholický klučina vypravil z malého pokojíčku na festival Sziget. Ale to trochu předbíháme… Talentovaný mladý hudebník patří ke generaci písničkářů, kteří vyrůstali na ulicích světových metropolí s kytarou v ruce. Artway má na jedné z prvních stránek svého deníčku, že začínal na pražské Malé straně u Lennonovy zdi, aby se „rázem“ ocitl na půlroční šňůře po australských městech, kterou zakončil v Sydney. V té době ho doma neznal téměř nikdo… tedy až do roku 2015, kdy se singl I Have No Inspiration stal okamžitě hitem, který na více než rok ovládl přední příčky českých hitparád. Pak přišly podobně úspěšné písně Blind Man a Conformity, následovalo debutové album Hedgehog u vydavatelství Warner Music (2016). Za něj jen o pár měsíců později sklidil dvě nejprestižnější tuzemské hudební ceny Anděl v kategoriích Zpěvák a Objev roku.

číst dál

Měl za sebou několikeré předskakování francouzské pěnici Zaz a před sebou společné pódium s Glenem Hansardem, který si ho pozval jako hosta pro své dva české koncerty. V létě 2017 vyhrál Artway v prestižním mezinárodním hudebním projektu Czech Fresh. Díky tomu podepsal smlouvu s renomovanou světovou bookingovou agenturou United Talent Agency, získal nahrávací dny v jednom z nejlepších tuzemských studií a dostal příležitost natočit klip v YouTube Space v Londýně. A taky se mu dostalo několika slotů na velkých zahraničních festivalech, když tím největším byl maďarský Ostrov svobody Sziget. To už se psal začátek srpna roku 2018 a na konci téhož měsíce vyšla druhá řadovka All I Know.

Ta sklidila nadšené reakce, když recenzenti nejčastěji psali o překračování vlastního stínu, pilování rukopisu a osobitém navazování na britskou písničkářskou tradici plnou něhy, melancholie a tiché radosti. „První řadovka Hedgehog se i přes hit I Have No Inspiration hodila hlavně k vyhřátému krbu za podzimních večerů, aktuální All I Know má minimálně dva nosné pilíře. Jeden oslavuje lásku k muzice v té nejniternější podobě, ten druhý manifestuje, že ani s moderní produkcí za zády a chutí občas si zaexperimentovat se tenhle talent z Vlachovic neztratí,“ psal největší český hudební portál Musicserver.cz a v očekávání věcí příštích zdaleka není sám.

Kategorie

Social networks

Booking

Hanka Podhorská
production@indies.eu
+420732344247

Mark Bennett
agentmarkbennett@gmail.com
+44 7943557717

Jone Malmin (Germany and Scandinavia)
jone.malmin@solarpenguin.de
+49 15146334299