Lake Malawi

Lake Malawi je indie-popová kapela, kterou v roce 2013 založil Albert Černý. Při vymýšlení názvu se Albert nechal inspirovat písní “Calgary” od svého oblíbeného interpreta Bon Ivera. Výrazným poznávacím znamením kapely se stalo logo vlnky, které si frontman před každým koncertem jako rituál maluje na zápěstí. V současnosti se Lake Malawi připravují na svůj dosavadní největší samostatný koncert Stuck in the 80s v Praze, O2 Universum, kde hodlají završit etapu kapely, kterou odstartoval singl Friend of a Friend, a zároveň pokřtít chystáné EP, “Stuck in the 80s”.

Kapelu Lake Malawi tvoří Albert Černý (zpěv, kytara, klávesy), Antonín Hrabal (bicí) a Jeroným Šubrt (baskytara, klávesy). Na koncertech kapelu doplňuje kytarista Pavel Palát. Stejně jako v předchozí kapele, Charlie Straight, píše Albert Černý většinu hudby a textů. Za svoje skladby obdržel několik Cen Anděl, Zlatého Slavíka i cenu MTV.

Za více než 6 let existence stihla kapela odehrát skoro 400 vystoupení nejen po ČR, ale po celé Evropě. Za jeden z posledních úspěchů lze považovat 11. místo ve finále soutěže Eurovision Song Contest 2019 v Tel-Avivu s písní Friend Of A Friend. (proklik) Lake Malawi se zároveň nikdy netajili zahraničními ambicemi. Hned první singl Always June měl premiéru na britské stanici BBC, v roce 2014 předskakovali kapele Thirty Seconds to Mars, v roce 2015 hráli na slavném showcase festivalu The Great Escape v Brightonu, kde představovali první EP “We Are Making Love Again”, na kterém se objevila skladba Chinese Trees (proklik), známá z českých rádiích, několika filmů a vlaků Leo Expres. Lake Malawi zaujali i manažery interpretů jako The Kooks nebo MIKA, kteří se je vybrali za předkapelu pro své pražské koncerty.

Teprve v roce 2017 vydali Lake Malawi plnohodnotné debutové album “Surrounded By Light” (proklik), které bylo kritiky velmi pozitivně hodnoceno a obsahuje singly “Paris”, Surrounded By Light, Bottom Of The Jungle nebo In The City (Prague). (všude prokliky na youtube) V současnosti kapela chystá nové EP Stuck in the 80s a především svůj zatím největší samostatný koncert - 6.11.2020 v Praze v O2 Universum. Na koncertě zazní zcela nové skladby z chystaného EP. Stejně jako hudba Lake Malawi, bude i celá show inspirována 80. léty."

Kategorie

Social networks

Booking

MANAGEMENT & PR
Kryštof Šámal
+420 773 188 088
manager@lakemalawimusic.com

BOOKING CZ/SK
Kateřina Dohnalová
+420 732 868 402
booking@lakemalawimusic.com