Mydy

Mydy začínali roku 2012 s electro swingem, brzy jim však začala být žánrová škatulka těsná. Dnes svůj styl označují jako glamtronic, elektro-popový koktejl doprovázený extravagantním vizuálním stylem, který korunuje nepřehlédnutelná zpěvačka a textařka Žofie Dařbujánová.

Není pochyb, že patří k nejaktivnějším českým kapelám na zahraniční scéně, odehráli sety ve čtrnácti zemích čtyř kontinentů. Představili se ve Francii, v Dánsku, Jižní Koreji, Kanadě, USA, na Korsice, v Německu, Nizozemí, Polsku, Rakousku, na Slovensku, ve Švýcarsku, v Turecku, Alžírsku nebo Egyptě, v prosinci 2019 se mapa dobytých území rozroste o Brazílii a Jižní Ameriku. Mezi největší úspěchy lze počítat vedle festivalů Glastonbury, Sziget, Lowlands či Paaspop vystoupení na prestižním kanadském Ottawa Bluesfestu (jejich vystoupení bylo zařazen mezi 10 nejlepších koncertních setů v kanadské metropoli za rok 2017), vřelé přijetí na festivalech Jazz in Seoul a Jazz in Daegu v Jižní Koreji či post zahraničního headlinera na Festival International de Louisiane, Lafayette, USA.

 

číst dál

Základní formaci kromě Žofie Dařbujánové tvoří klávesák a hráč na syntezátory Jakub Svoboda, saxofonista Mikuláš Pejcha a baskytarista Jan Drábek. S nimi dotváří nezaměnitelně zvuk kapely bubeník (a také producent) Tomáš Konůpka, kytarista Ondřej Slánský a zvukař, občasný zpěvák a obětavý manažer Petr „Kužel“ Blažek. Za povšimnutí stojí také sólové kariéry jednotlivých členů – Žofie Dařbujánová vydala na sklonku loňského roku první sólovou nahrávku, na níž kromě spoluhráčů z Mydy Rabycad najdeme i v New Yorku usazeného vynikajícího českého hráče na hammondky Ondřeje Pivce, respektovaného člena kapely Gregory Portera, a jím sestavený gospelový sbor z Bronxu. Jakub Svoboda, vystupující pod pseudonymem Nèro Scartch, natočil roku 2015 desku Piece of My Life a nedávno zveřejnil nový singl Turn Me On.

Mydy Rabycad mají na kontě tři alba – Let Your Body Move (Warner Music, 2013), Glamtronic (Indies Scope Records, 2015) a M.Y.D.Y. (Indies Scope Records 2017). 22. listopadu 2019 pokřtili novou desku.

Kategorie

Social networks