OMNION

Tomáš Reindl

​je hudební skladatel, multi-instrumentalista, hráč na tabla. Ve své hudbě rád překračuje žánrové bariéry, inspiruje se starými evropskými i mimoevropskými hudebními tradicemi, ve kterých má hudba často extatický, transovní rozměr. Zároveň však s oblibou využívá současné hudební technologie a procesy.
Jako prakticky jediný v ČR se do hloubky zabývá indickou rytmikou a sólovou i doprovodnou hrou na indická tabla, která studoval pod vedením jednoho z nejvýznamějších současných tablových mistrů Sanju Sahai. Skladbu vystudoval na pražské HAMU pod vedením Prof. Hanuše Bartoně, vzdělával se ale i na různých kursech, workshopech a soukromých lekcích v Indii, Velké Británii, Itálii a Turecku. Aktivně hraje i na další etnické bicí nástroje (darbuka, riq, rámové bubny, cajon, atd.), didžeridu, středověký dulcimer, klarinet, koncovku, bluesovou harmoniku a řadu dalších nástrojů. Využívá také techniky alikvótního zpěvu, beat-boxu, či indické recitace rytmů.

Tomáš Reindl tvoří hudbu bez omezení žánrů, či často právě na pomezí různých žánrů (elektroakustická hudba, vážná hudba, jazz, písňová tvorba, world music, tvorba filmové a scénické hudby). Mezi jeho nejvýznamější díla patří skladba UTERO: Concerto for Cello, Tabla and Symphonic Orchestra (2015),
JOGA: Svérázný melodram pro guru, cvičence a orchestr (2017), či kompletní hudba k baletu Zahrada soch v Divadle opery a baletu v Ústí n. L. (2010).

V současné době vyučuje Etnomuzikologii na Hudební fakultě Akademie můzických umění v Praze a na Konzervatoři Jaroslava Ježka, působí též často jako lektor různých hudebních workshopů a seminářů.