Caravana Banda

CARAVANA BANDA je strhující směsicí španělské, balkánské a gypsy-jazzové hudby, kde se melodie zpívané ve dvanácti různých jazycích prolínají ve fascinujícím hudebním amalgámu. Dalo by se říci, že jde o show, nikoliv o koncert, protože kapela vědomě využívá divadelních postupů a ze svých koncertů dělá skutečnou podívanou. Český dechový orchestr a hlas Magdy Navarrete a flamencový tanec. BUM!

Kapelu založili Tomáš Průša – jeden ze zpěváků kultovní české skupiny Vltava a Magda Navarrete – zpěvačka a tanečnice flamenca známá v Polsku, Španěsku i Latinské Americe.  Již více než pět let kapela dobývá publikum v České republice, na Slovensku, v Německu a Polsku, Finsku a Španělsku. Caravana Banda již hrála na mnoha mezinárodních festivalech a byla součástí zajímavých akcí v Polsku i v dalších zemích. V roce 2018 vydali album “Mezihra”, na kterém se kongeniálně snoubí originální nápady Tomáše Průši a Magdy Navarrete a tradiční melodie z různých koutů Evropy. Stále je můžete vidět a slyšet na jevišti varšavského divadla Syrena, kde pořádají pravidelně svou “karavanovou” show.

CARAVANA BANDA je dechberoucí a hypnotizující. Její zvuk, který je fúzí slovanského a balkánského folkloru se španělským flamenkem, vyvolává niternou potřebu fyzického pohybu.