Black Holes

Black Holes je pražská dvojčlenná kapela, kterou tvoří Kate (vokál, basová kytara) a Martin (bicí). Rockové duo se vyznačuje kontrastem masivního kytarového zvuku a melodických vokálů podpořených elektronikou. 

 

číst dál

V listopadu 2022 vydala kapela druhou desku s názvem “Time To Say Goodbye”. Album bylo vřele přijato kritikou a dostalo Black Holes na obálku časopisu Headliner. Marek Reinoha o desce napsal “Black Holes natočili jedno z nejlepších tuzemských rockových alb roku.” 
 

Na své tour v roce 2023 si skupinu vybrali jako předskokany britští The Subways pro oba české koncerty v Praze (Lucerna Music Bar) a v Brně (Fléda). 

 

V minulosti pak Black Holes hráli s dalšími zahraničními kapelami jako např. Pip Blom (NL), Jane Weaver (UK), Saint Agnes (UK), Mother's Cake (AT), Deadnotes (DE) a vystoupili na zahraničním festivalu Ahoi Pop! v rakouském Linzu. 

 

Kapela natočila dvě studiová alba, na kterých spolupracovala s producenty Ronym Janečkem (John Wolfhooker) či Janem Brambůrkem (Yannick South Records). Jeden z řady hudebních videoklipů (Dispossessed) se natáčel v Hong Kongu a uvedla ho ČT art.