badfocus

Za projektem badfocus stojí teprve devatenáctiletý pražský producent, skladatel a multiinstrumentalista Prokop Korb. Jeho hudba představuje zvukově bohatý, intimní zážitek a snahu neustále rozšiřovat svůj vlastní hudební jazyk.  

Přes svůj mladý věk badfocus ztělesňuje opravdového tvůrčího ducha, hladového po nových zvukových spektrech, beatech a melodiích. Přestože jeho hudební kořeny tvoří zejména jazz, badfocus byl silně ovlivněn mnoha žánry, od klasické hudby přes elektroniku, hip-hop až po indie-pop, které ve své tvorbě kombinuje. V každé písni tak vytváří zcela jedinečný svět, oproštěný od žánrových konvencí a tradičních postupů. Zásadním pojítkem všech skladeb je především emocionální dopad na posluchače. Při poslechu jeho písní můžete slyšet paralely s projekty a umělci jako například Nils Frahm, Ólafur Arnalds nebo Bonobo, ale bezpochyby rozeznáte originální zvuk, který krystalizuje s každým dalším vydaným materiálem. 

Kromě vlastního projektu je členem dream-popové kapely teepee, se kterou vystupoval například na největším showcase festivalu Eurosonic Noorderslag v holandském Groningenu a předskakoval s nimi na evropském turné britskému duu Seafret. 

Zatímco se v roce 2021 chystá dokončit střední školu, zároveň s velkým nasazením skládá jednu skladbu za druhou. Tato dynamika a odhodlání se odráží v dosud vydaném materiálu i budoucích plánech, jelikož od začátku roku 2020 stihl vydat své první EP s názvem ep1 i debutovou desku wallflower, kterou vydal 25. září 2020. Z desky postupně představoval singly wallflower, defy a neurones, z nichž poslední dva nasadilo do rotace pražské Radio 1. 

Protože se často vypořádává s nespavostí, jsou to právě noci, kdy se badfocus nejvíce noří do tvůrčího procesu a promítá tak osobní zkušenosti, snění a rysy vnějšího světa do svých skladeb. Album wallflower vyšlo vlastním nákladem a obsahuje celkem 10 skladeb. Nahrávka byla výrazně inspirována myšlenkami naturalismu a v řadě kontrastů se snaží zachytit nezkreslenou realitu. V hudebním smyslu pak usiluje o žánrovou nevyhraněnost a představuje atmosférická, ambientní, ale zároveň chytlavá zvuková spektra a melodie. Samotná tvorba a zpracování alba odkazuje na přístupy bauhauské školy, zejména kvůli promítnutí řemeslného přístupu v celkové tvorbě.

Kategorie

Social networks

Management & Booking

Miroslav Patočka
patocka.mira@gmail.com
+ 420 723 786 188