Opatření v souvislosti s COVID-19

Share me

V souvislosti s mimořádným opatřením Ministerstva kultury ČR (MK ČR) zůstávají až do odvolání veřejnosti uzavřeny všechny budovy příspěvkových organizací včetně Institutu umění – Divadelního ústavu (IDU). Kvůli šíření infekce koronaviru (COVID-19) byly z bezpečnostních důvodů zrušeny všechny plánované výjezdy pracovníků mimo ČR po dobu měsíců březen a duben 2020.
 
AKTUALIZOVÁNO 25. 3.: Opatření zasahuje jak tým SoundCzech, tak na dané, ve výzvách podpořené profesionály (s výjimkou výzev, jejichž realizace neprobíhá v zahraničí). V tuto chvíli jde úhrnem o šest akcí, konkrétně o Mastering Music Businness v Rumunsku, Mil Lisbon v Portugalsku, Sharpe na Slovensku, Jazzahead! v Německu, C/O Pop v Německu, Tallin Music Week v Estónsku.

Bližší informace ohledně výzev vzejdou z porady s dramaturgickou radou SoundCzechu. Ta je plánovaná v týdnu 23.–27. března.
 
SoundCzech je v kontaktu s pořadateli festivalů a dalších akcí a podporuje jednak odklad na pozdější datum, jednak veřejnost k solidaritě s pořadateli kulturních akcí obecně. Bouře ustane, prohlášení Mártona Náraye, ředitele proexportní kanceláře SoundCzech:

„Drazí kolegové uzavření doma v karanténě. Jsme si vědomi situace a nadcházejících, dlouhodobých a nepředstavitelných následků, které vyvstanou, jakmile bude opona stažena. V nastalé době zůstáváme pozitivní ohledně toho, že kulturní sféra se zotaví a stane se silnější než kdy dřív. Do té doby se snažíme tyto těžké časy učinit lehčí.

V současnosti zkoumáme stav scény a shromažďujeme informace o tom, jaké škody opatření proti šíření koronaviru způsobuje a jak je možné účinně zmírnit jeho negativní dopad. Shromažďujeme také data od všech našich partnerů, institucí a asociací.”


IDU byl pověřen MK ČR mapováním situace českého uměleckého nezávislého sektoru. Závěry dotazníkového šetření jsou k nahlédnutí na tomto odkazu, IDU výsledek předalo MK ČR.

Festivaly s (původně) plánovanou účastí SoundCzechu:

Mastering the Music Business: zrušeno
Tallinn Music Week: přesunuto, 26.–30. 8.
Spring Break: přesunuto, 10.–12. 9.
SHARPE: přesunuto, 4.–5. 9.
Jazzahead: zrušeno
C/O pop: zatím v původním termínu
Classical Next: zrušeno
The Great Escape: zrušeno

Waves Vienna, 10.–12. 9.

Festivaly bez přímé účasti SoundCzechu:

Musikmesse Frankfurt: zrušeno
MIL Lisbon: zrušeno
m4music: zrušeno, pouze digitálně
Westway LAB: přesunuto 14.–17. 10.
Focus Wales: přesunuto 7.–10. 10.
SoundCity Liverpool: přesunuto 25.–27. 9.

České festivaly:
Spectaculare: zrušeno
Žižkovská Noc: přesunuto, 8.–10. 10.
Jazzinec: část festivalu přesunutá na neurčito (termíny hledají)
JazzFest Brno: část festivalu přesunutá na neurčito (termíny hledají)
Mladí ladí jazz: část festivalu přesunutá na neurčito (termíny hledají)
Metronome Prague: přesunuto, 17.–19. 9.