Tradiční místo setkání na hudebních konferencích se tentokrát přesouvá do online prostředí. Digitální verze CEEntral Party bude poslední listopadovou sobotu roku 2020. Těšit se můžete na panely, workshopy, networking, ale i speciální showcase z londýnského klubu Rich Mix.  Event je zdarma!

 

REGISTRACE ZDARMA

Platforma akce | FB Event Tisková zpráva

 

PROGRAM:

(Veškeré workshopy a panely budou v anglickém jazyce.)

   

11:00

workshop

Bandcamp workshop

Bandcamp se neustále vyvíjí a rozšiřuje své funkce. Jak na něm budovat fanouškovskou základnu a co nejlépe získávat příjmy pro svůj hudební projekt? Workshop vede Aly, šéf Bandcampu pro Evropu.

Lektor: Aly Giliani (Bandcamp)

12:00

workshop

Brexit a jeho dopady na hudební průmysl

Jak se bude hrát ve Velké Británii pro Brexitu? Bude to jednodušší, než si možná myslíte, říká Ian Smith – muzikant a především hudební manažer, který se tři dekády pohybuje na obou březích Lamanšského průlivu.

Lektor: Ian Smith (Frusion agency)

13:00

workshop

Be social cleverly aneb jak na sociální sítě efektivně

Specialista na sociální sítě slavného budapešťského klubu A38 bude mluvit o tom, jak efektivně využívat sociální sítě, jak budovat komunity a jakým sdělením se případně úplně vyhýbat.

Lektor: Zsuzsi Berta (specialista na sociální sítě v A38)

14:00

workshop

Efektivní využití technologií v hudbě

Value Gap? Blockchain? Vraťme se k základům a pojďme si promluvit o základním řetězci, kterým každý hudební projekt projde. Na tomto workshopu se postavíme aktuálním výzvám a příležitostem, které přináší digitální přeměna hudebního průmyslu. Prozkoumáme jednotlivé části řetězce z perspektiv: umělec – průmysl – uživatel. Budeme také diskutovat o roli zúčastněných stran a takzvaných „middle-men“ zapojených do komplexního životního cyklu hudebního projektu, stejně jako o nových nástrojích vyvinutých inovativními startupy, které mohou umělcům v mnohém pomoci.

Lektor: Yvan Boudillet (TheLynk)

15:00

workshop

Sane-tizer aneb jak zůstat příčetný v době krize

Duševní zdraví lidí v hudebním průmyslu bylo vždy téma, ale v letošním roce je obzvlášť. Jak přežít letošní rok ve zdraví, co dělat bez živé hudby a jak zůstat aktivní? To budou témata workshopu pod vedením Zoltana, muzikanta a psychologa v jedné osobě. 

Lektor: Zoltan Kővary (psycholog a muzikant)

14:00 – 16:00

panel

Pohled na hudební trhy v CSEE zemích

Úvod do hudebních scén v jednotlivých zemích střední a východní Evropy. Jaké žánry jsou v konkrétní zemi populární? Jak kde fungují koncerty nebo nahrávací studia? A jak se dostat na tamní trh?

14:00 – Maďarsko, Slovinsko, Polsko, Chorvatsko, Estonsko
15:00 – Řecko, Rumunsko, ČR, Makedonie

Řečníci:
Dijana Lakus, Michal Wojcik, Martiina Putnik, Zsolt Jeges, Andraž Kajzer

Natalie Tsirigoti, Anca Lupes, Petr Blažek, Angela Kungulovska

16:00

panel

 

David a Goliáš

Až překonáme pandemii, jak se změní poměr sil v hudebním světě? Koupí velcí hráči ty menší a slabší, aby sami byli ještě větší? Co nás čeká v budoucnosti?

Řečníci: Didier Gosset (IMPALA), Jacob Bilabel, Ivan Milivojev (AAA Production, YOUROPE), Tomáš Kelar (Pop Messe, Midi Lidi) 

17:00

panel

HEMI uvádí

Co je projekt HEMI a jakým způsobem může hudebníkům pomoci v rozvoji kariéry? Které programy nabízí? Představení HEMI music hub, který propojuje 10 zemí od Estonska po Řecko.

Řečníci: Georges Perot (Athens Music Week, HEMI)

21:00

showcase

Electronica: Vision of Sound II

Audiovizuální podívaná streamovaná z londýnského klubu Rich Mix.

Umělci: Katarína Máliková (SK), Óperentzia (HU), Bratři (CZ), Hatti Vatti (PL)