HEMI

Hub for Exchange of Music Innovation (HEMI)

Hub for Exchange of Music Innovation (HEMI), ve volném překladu Centrum pro výměnu hudebních inovací) je projekt evropské spolupráce iniciovaný konsorciem 10 partnerů z 9 zemí střední a jihovýchodní Evropy. Konsorcium HEMI je vyvíjeno jako klastr a zahrnuje veřejné a soukromé organizace, asociace, organizátory festivalů a koncertů, exportní kanceláře, hudební školy a showcaseové festivaly. Cílem HEMI, který je po dobu 4 let (2020–2023) spolufinancován Kreativní Evropou, programem Evropské unie, je posílení a rozšíření horizontálního hodnotového řetězce a modelu spolupráce mezi spojujícími se organizacemi působícími v odvětví hudebního průmyslu a odvětví živé produkce v dané oblasti.

Cílem projektu v dalších čtyřech letech je posílit a zviditelnit hudební sektor regionu střední a východní Evropy prostřednictvím programů pro hudebníky a profesionály, informačního portálu a účasti na evropských hudebních událostech.

Projekt zahrnuje deset partnerských organizací z devíti zemí východní Evropy od Pobaltí k Balkánu. Složení organizací je různorodé, zahrnuje veřejné i soukromé organizace, asociace, festivaly, pořadatelské agentury, exportní kanceláře a školy. Cílem projektu v dalších čtyřech letech je posílit a zviditelnit hudební sektor CSEE regionu prostřednictvím programů pro hudebníky a profesionály, informačního portálu a účasti na evropských hudebních událostech.

Pořadatel: Technopolis City of Athens (Řecko)

Partneři:  Asociatia Romanian Artists Worldwide (Rumunsko), Dunagentsys Kereskedelmi Es Szolgaltato Korlatolt Felelossegu Tarsasag (Maďarsko), Foundation Exit (Srbsko), Fundacja Krakowska Scena Muzyczna (Polsko), IDU –⁠ SoundCzech (Česko), Krakowskie Biuro Festiwalowe (Polsko), Mittetulundusuhing Music Estonia (Estonsko), Password Production Doo Skopje (Severní Makedonie), Sigic – Slovenski Glasbenoinformacijski Center (Slovinsko)