No Distance Paradise

Kapela No Distance Paradise byla založena roku 2007 třemi studenty gymnázia v Olomouci. Marcel (zpěv, kytara, klavír), Martin (kytara, klavír) a Honza (basová kytara) začínali s koncertováním na maturitních plesech a stihli natočit a vydat několik úspěšných singlů a EP.

Debutové album Challenge Gravity z roku 2013 způsobuje v působení kapely velký zlom. Kritiky velmi pozitivně hodnocený album zaujalo nejen unikátním dřevěným bookletem, ale především originalitou samotné nahrávky. Ta díky skvělému songwritingu a osobitému hlasovému projevu také kapela získávala stále větší počet fanoušků. Skupina tak v letech 2014 - 2016 objela většinu českých a slovenských festivalů (Colours of Ostrava, Rock for People, Grape, Metronome,…) a úspěšně koncertovala i po českých a slovenských klubech. Jako předskokany si je vybrali britští The 1975, skotové Glasvegas nebo třeba Kensington z Nizozemska. V českém prostředí se představili na dvou koncertních turné před Tata Bojs nebo dříve Sunshine.

V listopadu 2016 kapela vydává album Pieces, se kterým se výrazně mění tvář No Distance Paradise. Album produkoval a nahrál zkušený Dušan Neuwerth (který má za sebou desky Kryštof, Vypsané Fixy nebo Charlie Straight) v kooperaci se svým bratrem Tomášem (Kitchenn, Umakart). První singl Ghost (66k views)bodoval v několika hitparádách (3x zlato v rádiu Kiss) a je zařazen to rotace TV Óčko nebo Rádia 1 či rádia Express. V říjnu 2016 pak kapela vydává další singl s videoklipem Hold Back. Ten předznamenává změnu výrazu kapely, která je oproti debutu vyspělá, přesvědčivá a suverénní. Společně s novým laserovým vizuálem se tak stává jednou z nejprogresivnějších kapel na české scéně. V dubnu 2017 kapela odjela turné v podobě deseti koncertů za devět dní, aby tak předvedla novou desku širšímu publiku. V září 2017 vychází třetí singl s unikátním animovaným videoklipem k písni Let it Go, který nemá obdoby. Nový materiál vydala kapela v roce 2019.