teepee

Dream-popové duo teepee tvoří Tereza Lavička-Sladká a Miroslav Patočka. Jejich zvuk je definován zasněným spojením vokálů, akustickou kytarou a křehkými tóny elektrické kytary. Anglické texty jsou pak osobní zpovědí obou členů kapely. Na živých vystoupeních navíc zvuk teepee obohacuje bubeník Antonín Procházka a multi-instrumentalista Prokop Korb.

Projekt teepee se zrodil na jaře 2015 a již během prvního roku existence si získal respekt tuzemské nezávislé scény a dal vzniknout debutové desce „Albatross“ (2016), kterou produkoval Mikoláš Růžička (Piano, Republic of Two). Po skvělém přijetí jejich debutu se kapela vrátila k osvědčené spolupráci s Mikolášem Růžičkou a na jaře roku 2017 vydala EP „Mirrors“. 

V roce 2018 začali teepee pracovat na nové desce společně s britským producentem Tomem O. Marshem, který v minulosti působil v kapelách IAMX nebo HVOB. Album „Where the Ocean Breaks“ vznikalo především ve vídeňských Aurora Studios a bylo vydáno v lednu 2020 pod berlínským labelem Springstoff.                         

Nahrávka Where the Ocean Breaks zachycuje celou škálu témat. Je deskou o naději, smíření, lásce, změnách, ale také o nerovnostech ve společnosti a kontaktu s přírodou.     

Za pět let existence si kapela získala oblibu fanoušků i hudebních kritiků a jejich hudbu zařadila do svého vysílání například česká rádia Expres FM, Radio 1, Radio Wave, slovenské Radio FM, německé přední stanice Deutschlandfunk Kultur, Bayern 2, NDR nebo SWR/DASDING i řada dalších menších rádií nejen v Evropě, ale například v USA, Latinské Americe, Jihoafrické republice či Austrálii. Plzeňské duo nashromáždilo přes 500 tisíc přehrání na Spotify, získalo podporu od prestižního hudebního blogu Son of Marketing, bylo nominováno mezi finalisty hudební iniciativy Czeching Radia Wave a také předskakovalo známějším jménům jako Seafret, Oh Wonder, Peter Bjorn and John, Laurel nebo domácí Lenny, Thomovi Artwayovi či Emmě Smetana.

teepee kromě zahraničních koncertů v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Francii, Belgii, Holandsku, Velké Británii, Maďarsku, Polsku či na Slovensku také vydatně koncertovali po celé České Republice a zaujali posluchače na významných showcase festivalech Eurosonic Noorderslag v Groningenu, Reeperbahn festival v Hamburku, MW:M v Berlíně, Waves Vienna, Enea Spring Break v Poznani či Nouvelle Prague. Těsně před vypuknutím epidemie Covid-19, stihli odjet zatím největší evropské turné s britskými Seafret.

Kategorie

Social networks

Management

Anna Mašátová 
anna@ampromotions.cz

BOOKING
Ricardo Delfino 
ricardo@ampromotions.cz

Arthur Vaccari (Germany)
arthur@popup-records.de

Bartek Borowka (Poland)
borowka.music@gmail.com