Elektronika míří na Czech Music Crossroads. Přihlaste svůj projekt !

Share me

Mezinárodní hudební konference a showcase festival Czech Music Crossroads, který proběhne v prostoru Dolu Hlubina v ostravských Dolních Vítkovicích 16. a 17. července, letos poprvé nabídne novou žánrovou odnož pod názvem Electronic Mission.

Jejím cílem je svést dohromady české a zahraniční hudebníky z elektronické scény a vytvořit podmínky pro diskusi, sdílení zkušeností, znalostí a dovedností i prezentaci lokální progresivní elektronické tvorby, která má potenciál překročit hranice nebo se jí to už daří.

Program Electronic Mission nabídne přednášky, diskuse a workshopy určené hudebníkům, promotérům, manažerům, agentům, pedagogům a hudebním publicistům. Jeho součástí se stane také noční festival s řadou koncertů a živých prezentací.

Electronic Mission bude příležitostí k navázání spolupráce nejen se zahraničím, ale i v rámci lokální scény, které zatím nebyla věnována dostatečná pozornost jako celku. První ročník si klade za úkol scénu zmapovat, reflektovat, rozvíjet a propojovat. Chce také poukázat na to, že elektronická hudba není zdaleka jen o klubech a zábavě. První ročník se zaměří na téma “nové komunity” a bude se ptát, jakou roli hrají mezilidské vztahy v rámci hudební scény či hudebního průmyslu. Jak se formují kolektivy a komunity, jak se organizují, jaký mají vliv na vývoj hudby i přetváření hudebního průmyslu, i zda se mohou sjednotit. Kromě hudebních tvůrců se tedy představí řada kolektivů, angažovaných projektů a odborníků, kteří na lokální i zahraniční scéně působí.

Pokud se chcete se svým hudebním projektem v rámci noční festivalové části představit naživo českým a zahraničním profesionálům a mít vstup na celou konferenci zdarma, zašlete svou přihlášku s krátkým popisem vašeho projektu a odkazem na vaši autorskou tvorbu nebo videoklipy do 30. března 2018 na email electronicmission@colours.cz. Výzva je určená českým a slovenským producentům, producentkám i seskupením. Line-up z přihlášených projektů sestaví panel evropských profesionálů.

Kompletní program Czech Music Crossroads Electronic Mission bude oznámen a registrace pro návštěvníky konference a koncertů budou spuštěny 1. 4. 2018. Czech Music Crossroads pořádá již popáté festival Colours of Ostrava.