Legendární Assassin’s Creed ožije v Obecním domě, hvězda gamingové hudby uvede nejslavnější hity

Share me

Autor hudby k ikonické videoherní sérii Assassin's Creed, Jesper Kyd, se stane součástí mezinárodní události věnované audiovizuální tvorbě v Praze. Třetí ročník Composers Summit Prague bude zahájen velkolepým koncertem filmové a gamingové hudby. Spectacular Music of Hollywood se v podání ČNSO uskuteční 18. dubna 2024 ve Smetanově síní Obecního domu. Kromě soundtracku z Assassin's Creed zazní také oceňovaná hudba z filmů Star Wars, Iron Man 2 nebo jedinečné melodie ze studia Disney. Vstupenky pořídíte v síti TICKETPORTAL.

Jesper Kyd se stal ve světě videoherního průmyslu pojmem díky svému příspěvku k sérii Assassin's Creed, kde z pozice hlavního skladatele několika dílů pomohl vytvořit atmosféru a napětí těchto historických akčních her. Zásadním projektem byla hudba pro videohru Hitman, za kterou obdržel cenu BAFTA a získal uznání kritiky i fanoušků. Právě soundtrack se stal klíčovým prvkem, který přispěl k celosvětovému úspěchu akční dánské videohry.
 
Mezi nejnovější projekty, které neustále posouvají Kydovy hudební hranice a překračují žánrová očekávání patří akční animovaný seriál RAID: Call of the Arbiter,  videohry z dílny Xbox nebo videohra navazující na stejnojmennou populární knihu a filmovou sérii Dune: Spice Wars.
 
Jesper Kyd, který svou podmanivou hudbou ovlivnil celou generaci hráčů ale také skladatelů, bude jedním z hlavních hostů Composers Summit Prague 2024. Jeho kariéra zahrnuje nejen nezapomenutelné skladby, ale také řadu ocenění a významných spoluprací s předními světovými společnostmi v oblasti gamingu. Řadí se mezi průkopníky poutavé hudby pro gaming a jeho práce sehrála klíčovou roli ve vnímání videoher jako umělecké formy. Často přistupuje i k ojedinělé kombinaci orchestrálních a elektronických prvků.

Composers Summit Prague se koná v srdci Prahy od 18. do 23. dubna 2024 a již potřetí se těší na poctivou dávku hollywoodských osobností a výjimečných filmových melodií. Slouží jako platforma pro setkávání a vzdělávání profesionálů i nadšenců v oblasti audiovizuální tvorby. Jeho cílem je poskytovat inspiraci a podporu tvůrcům, kteří pracují v této kreativní oblasti. Třetí ročník slibuje nejen jedinečný koncert, ale také masterclass a příležitosti ke konzultaci tvorby s renomovanými skladateli. Celá akce proběhne pod záštitou ministra kultury Martina Baxy. Zvýhodněné akreditace zakoupíte na www.composers.cz.