Jaké výzvy chystáme pro rok 2024?

Share me

Příští rok 2024 bude Rokem české hudby a také oslavou dvoustého výročí narození skladatele Bedřich Smetany. Hudbě se tak dostane větší podpory než obvykle.

Hudební kancelář SoundCzech ve významném "čtyřkovém" roce vyhlásí hned celou řadu výzev, které by měly pomoci české hudební scéně v dalším rozvoji. Finanční podpory v jednotlivých programech budou vyšší než standardně. 

PLÁNOVANÉ VÝZVY:
Create  – Podpora vzniku nových studiových nahrávek pro oblast alternativní hudby.

Connect: Create – Podpora vzniku nových studiových nahrávek ve všech žánrech ve spolupráci se zahraničním partnerem. 

LinksOUT – Podpora prezentace českých hudebních umělců a hudebních profesionálů na vybraných významných akcích v zahraničí ve všech oblastech hudby.

LinksOUT – Posílení programu SoundCzech – LinksOUT formou prezentace českých hudebních umělců a profesionálů na vybraných showcase festivalech a konferencích.

LinksIN – Podpora českých showcase festivalů/konferencí s edukativním přesahem, mohou žádat i festivaly a kluby.

OnRoad – Podpora prezentace českých hudebních umělců v zahraničí (rozšíření programu o oblast klasické soudobé hudby)

International PR – Podpora prezentace české hudební tvorby v zahraničí (kompletní mediální kampaň), a to i s rozšířením programu o oblast klasické soudobé hudby

Rok české hudby – Podpora inovativních exportních projektů v oblasti hudby k tématu "Rok české hudby"

 

KDY SE VÝZVY OTEVŘOU:
15. 12. 2023 (sledujte náš web, odbírejte newsletter)

KDY SE UZAVŘOU:
31. 1. 2024

CO JE ROK ČESKÉ HUDBY:
Rok české hudby je každý rok zakončený čtyřkou, která symbolicky odkazuje na slavné české skladatele – Bedřicha Smetanu (1824–1884), Antonína Dvořáka (1841–1904), Leoše Janáčka (1854–1928), nebo Josefa Suka (1874–1935). Rok české hudby byl vyhlášen poprvé v roce 1924 ke stému výročí narození Bedřicha Smetany.