Tvůrci hudby k hollywoodským filmům povedou workshopy v Praze

Share me

Jedinečná příležitost pro všechny profesionály v oblasti audiovize a hudební skladatele! V termínu 23. – 26. dubna 2022 proběhne v Praze Composers Summit, na němž skladatelé hollywoodské filmové hudby osobně povedou speciální workshopy, lekce a přednášky.

Mezi potvrzenými osobnostmi je například držitel pěti cen EMMY Jeff Beal, majitelka Grammy Nancy Schwartz, autor hudby k filmům Noční můra v Elm Street nebo Spider-Man 3 Christopher Young, zakladatel Spitfire audio Christian Henson nebo autor hudby k oceňovanému filmu Šarlatán Antoni Komasa Lazarkiewicz. Vyvrcholením Soundsgate akce bude velkolepý koncert filmové hudby orchestru PKF — Prague Philharmonia, který budou hollywoodští skladatelé osobně dirigovat.

Jedna z největších hudebně-produkčních událostí ve střední Evropě Composers Summit nabídne po čtyři dubnové dny na několika pražských lokacích sérii speciálních workshopů, přednášek, lekcí a debat se světově uznávanými skladateli. Tematicky se budou věnovat například hudební skladbě, hudební dramaturgii v audiovizi, aranžování, orchestrování, technikám natáčení, digitální produkci a jejím trendům, hudebním software a hardware, spolupráci skladatelů s filmovými režiséry a dalšími profesionály z audiovize.

„Jsme nadšení, že naše pozvání na Composers Summit do Prahy přijaly světové hvězdy hudby v audiovizi jako je například Jeff Beal, který je autorem hudby k Netflix sérii House of Cards, držitelka Grammy Nancy Schwartz nebo dvorní orchestrátor Johna Williamse Conrad Pope, jenž má na svědomí orchestrace k filmům jako Harry Potter a Relikvie smrti 1 a 2, Star Wars, Doba ledová, Matrix nebo Hobit. Speciální je také příjezd zakladatele Spitfire audio Christiana Hensona. Věříme, že domácím skladatelům, profesionálům v audiovizi a dalším hudebním nadšencům přinesou workshopy a diskuze s tak obrovskými jmény cenné zkušenosti a neopakovatelné zážitky,“ říká za pořádající společnost Soundsgate Alexandr Smutný.

Nebudou chybět ani čeští tvůrci

O zkušenosti z praxe se podělí také zástupci domácí umělecké scény. Například držitel Českého lva a lídr vokálního souboru Skety Petr Wajsar, autor hudby k sérii videoher The House of Da Vinci 1 a 2 Tomáš Živor, Dominik Svoboda, Matúš Luhový, Zuzana Michlerová, David Hysek nebo Jiří Hradil.

Composers Summit bude zahájen v sobotu 23. dubna 2022 a zakončen v úterý 26. dubna 2022, kdy se odehraje taktéž slavnostní koncert filmové hudby v Kongresovém centru s PKF — Prague Philharmonia. Na programu budou melodie k seriálovému hitu House of Cards, filmu Spider-Man 3 nebo Mimi šéf (The Boss Baby). V rámci koncertu proběhne také několik světových premiér a bude předána cena OSA za celoživotní dílo české skladatelské legendě hudby Eliu Cmíralovi, který taktéž přijal pozvání.

VÍCE O COMPOSERS SUMMIT 2022