Adresář

           Czech Jazz Guide          CZ/SK Sonic         World Music Guide

Podrobný adresář klubů
- včetně informací o technickém vybavení, kapacitě atd.

425 subjektů

Record label

Get link

Social networks

Kontakt

00420777157949
landstof@tranzistorlabel.com

Address

Mečislavova 4
Praha
14000
Agentura 10:15 Entertainment s.r.o. byla založena v roce 2008. Historicky navázala na nejstarší soukromou agenturou v ČR působící v oblasti velkých koncertních produkcí 10:15 Promotion. Mezi nejvýznamnější akce patří koncerty Leonarda Cohena, Alicii Keys, Diany Krall, Nicka Cavea & The Bad Seeds. V letech 2010-2013 se stala exkluzivní booking agenturou Open Air Festivalu v Panenském Týnci, kde vystoupili např. The Chemical Brothers, Faithless, Fatboy Slim, Kasabian, Amy MacDonald, Leftfield, Interpol, Gorillaz Sound System, Royksopp.

Get link

Social networks

Kontakt

1015@1015.cz

Address

Ječná 15
Praha 2
12000
Multižánrový klub zaměřený především na mladé kapely. Klub 15 minut vznikl v roce 2006 jako multikulturní prostor otevřený koncertům, elektronické hudbě, divadlu, výstavám či studentským večírkům v suterénu Tereziánské zbrojnice a profiloval se především jako vysokoškolský klub. V roce 2009 se Klub 15 minut přestěhoval do současných prostor na Komenského ulici a rozšířil své cílení i mimo studentskou komunitu, přičemž se stal nedílnou součástí olomoucké klubové scény. Po dobu své existence se v klubu odehrály desítky koncertů a vystoupila špička domácí alternativní, drumandbassové, reggae, house & techno scény.

Get link

Kontakt

+420 581 045 665
produkce15minut@gmail.com

Address

Komenského 31
Olomouc
77900

3bees studio

26 let, téměř 2 000 klientů, 3 Včelky, 2 studia, nahráváme, mícháme, masterujeme, točíme a stříháme video, pomáháme, prodáváme, učíme, bzučíme... Za 24 let činnosti máme za sebou tisíce projektů pro zhruba 2 000 klientů, muziku všech možných žánrů (včetně japonské cimbálovky, čínského rocku a mongolského rapu…), jména známá i raritní, ceněná i nikdy nedoceněná... • nahráváme také mluvené slovo, reklamy, rádiové spoty, sem tam si střihneme nějaký ten videoklip • dokážeme sejmout i živá vystoupení v klubech (včetně videa), která pak ve studiu kvalitně smícháme • převádíme kazety a LP desky, masterujeme nahrávky, sestavujeme hudební pásma pro dobré podniky • hrajeme, skládáme, aranžujeme, produkujeme, pomáháme a vyučujeme • vedeme veřejnou zvukařskou wikipedii, na blogu publikujeme novinky z oboru i odkazy na zajímavé kapely či zajímavý zvuk

Get link

Social networks

Kontakt

+420 603 852 718
kakaxa@3bees.cz

Address

Vraštilova 205
Roztoky
Agentura 420 Production je dynamicky se rozvíjející tým s mnohaletou zkušeností v práci s hudebníky, soubory, pořadateli, vydavateli a producenty doma i v zahraničí. Profesionalita ve všech směrech, důsledná stálá práce s umělci a důraz na každý detail produkce je pro nás samozřejmostí. Výsledkem je špičková pódiová prezentace námi zastupovaných umělců, která je pomohla přivést na nejprestižnější domácí i světová pódia včetně legendárních festivalů Glastonbury či Sziget. Základní portfolio 420 Production tvoří šestice jmen z toho nejlepšího, co nabízí současná tuzemská scéna. Zaměřujeme se na mladou elektro-danceovou generaci hudebníků ale i na kvalitní pop. Důkazem, že náš přístup funguje a že i české kapely mají na velká pódia světových festivalů jsou Mydy Rabycad, kteří za pět let vyrostli v možná nejúspěšnější českou kapelu v zahraničí. Zmínit musíme i vynikající tandem Noisy Pots s originálním mixem elektroniky s nápaditou perkusivně melodickou linií kýblů, barelů a hrnců, dále Android Asteroid výtečnou syntézu rapu, downtempa, jazzu a funku či temně tvrdý elektronický projekt kapelníka Mydy Rabycad Néro Scartche. A v neposlední řadě N.O.H.A. energická kapela, kterou charakterizuje směs bicích a basů, kterou nazýváme "ethno-bass". Jako Agentura 420 Production dále zajišťujeme booking pro vybrané interprety a umělce, umíme nabídnout, vytvořit a zprodukovat kvalitní program pro VIP eventy. Najdeme pro Vás hudební i scénické řešení na míru dle Vašich potřeb a nároků klienta. Díky mnohaletým zkušenostem členů týmu Agentury 420 Production si stojíme za kvalitním provedením a jednáním na úrovni. Tým 420 Production, to jsou tři generace hudebních nadšenců a zkušených profesionálů, kteří jsou celý život ponořeni ve všem, co se točí kolem hudby u nás i v zahraničí. Od managementu a systematické práce s umělci, přes dramaturgii a všestrannou produkci koncertů, festivalů a eventů. Rozsáhlé mezinárodní zkušenosti a kontakty, které jsme získali v dobách minulých i ve žhavé současnosti, nám umožňují překračovat hranice české kotliny a naše umělce úspěšně etablovat na světových pódiích a postavit se tak tváří v tvář zahraničnímu trhu. Na poli exportu české moderní hudby tak zaujímáme výsadní postavení. Spolu s našimi talentovanými umělci a dalšími tvůrci jsme připraveni vyjít vstříc všem pořadatelům a posluchačům, roztančit každý sál či náměstí, rozparádit každý festivalový kotel a splnit takřka každé přání na vašem eventu či korporátní akci.

Get link

Pořádáme koncerty hudebníků, kteří se v té obrovské záplavě nové hudby nějak vyjímají. Kapely na turné (On Tour), sólo písničkáři, výrazné zpěvačky (Femme Fatale) i originální instrumentalisti, umělci, kteří mají co sdělit.

Get link

Social networks

Address

Praha
Kolektiv A.M.180 je nezávislé neziskové sdružení založené na principech DIY. Od září 2003 sdružení provozuje v Praze multifunkční prostor a galerii A.M.180. Je platformou pro kontakt mezi nezávislou hudební scénou a současnou výtvarnou scénou. A.M.180 připravuje výstavy, koncerty a performance. Od roku 2007 vede také svůj label AMDISCS, a od roku 2008 kolektiv pořádá akci nazvanou CREEPY TEEPEE, letní přehlídku současné hudby a umění v Kutné hoře. Její dramaturgii zajišťuje Jakub Hošek (finalista Ceny Jindřicha Chalupeckého v letech 2005 a 2007), Anežka Hoškova (výtvarná umělkyně) a Štěpán Bolf. Tato sestava se dala dohromady proto, aby zprovoznila vlastní prostor pro realizaci přátel, podporovatelů a všech těch, kdo nejsou spokojení s podobou současného umění a hudební scény v České republice. Výstavy v obou místnostech galerie A.M.180 obvykle trvají tři týdny, což umožňuje jejich rychlou obměnu. Galerie stejně jako ostatní aktivity Kolektivu A.M.180 odstartovaly bez jakýchkoli vnějších finančních zdrojů, přísně v kánonu DIY.

Get link

A2Z Studio

A2Z je malé nahrávací studio zaměřené především na spolupráci se zahraničními umělci a jejich booking. Věnuje se především nahrávání hlasu, postprodukci a službám v oblasti hudebního marketingu.

Get link

Social networks

Kontakt

+420 777 007 010
A2ZStudio@email.cz

Address

Českobrodská 34/7
Praha 9
19000
Akademie múzických umění v Praze je se svými zhruba 1 500 studenty největší uměleckou školou v České republice, která nabízí vysokoškolské studium. Svým studentům nabízí rozvoj jejich talentu a prohlubování specifického osobnostního projevu v divadelních, filmových, hudebních a tanečních oborech. Akademie múzických umění v Praze byla založena 27. října 1945 dekretem č. 127 prezidenta Edvarda Beneše "o zřízení vysoké školy Akademie musických umění v Praze". Prvním akademickým rokem se stal rok 1946/1947. V § 1 zmíněného dekretu se uvádí: „Tato vysoká škola má 4 odbory, a to odbor hudební, odbor dramatický, odbor taneční a odbor filmový.“ Postupem času se z některých odborů staly fakulty a Akademie múzických umění se zabydlela v centru Prahy v několika historicky cenných objektech. Filmová a televizní fakulta (FAMU) dnes sídlí v paláci Lažanských na nábřeží řeky Vltavy, Divadelní fakulta (DAMU) v Kokořovském paláci v Karlově ulici a Hudební a taneční fakulta (HAMU) ve dvou palácích na Malé Straně – Lichtenštejnském a Hartigovském. Hudební fakulta nabízí vzdělávání v oblastech hry na nástroj, zpěvu, hudební teorie a managementu.

Get link

Social networks

Kontakt

+420 234 244 511
info@amu.cz

Address

Malostranské náměstí 259/12
Praha 1
11800

Abbadon Music

Abbadon Music je nahrávací a masteringové studio postavené v roce 2010 na okraji Olomouce v obci Velký Týnec, která se nachází na samém okraji Olomouce, cca 800m od OC Olympia Olomouc. Prostory studia byli navrženy, dle akustického měření a v souladu s normou ČSN 73 0526 a ČSN 073 527 pro tvorbu kvalitního zvuku za použití těch nejmodernějších technologií akustiky a přenosu zvuku, to vše v příjemné atmosféře studia za velmi příznivé ceny. Studio disponuje plně vybavenou zkušebnou, které je možno využívat k pronájmu. Samozřejmostí je možnost zapůjčení vybavení studia a zkušebny za předem dohodnutých podmínek. V případě potřeby lze využít služeb našeho technického zázemí případně našeho technika či zvukaře, který Vám rád pomůže či poradí s technikou či nastavením aparátu a zařízení. Provádíme služby spojené s nahráváním, produkcí, a postprodukcí hudby. Nabízíme zákazníkům nejen zvukový masteringový servis, ale také grafické práce, tvorbu webových prezentací, návrhy bookletů, lisování nebo vypalování potištěných CD, DVD nosičů. Zajištění reklamních bannerů atd.

Get link

Social networks

Kontakt

+420 773 030 377
pavel@abbadon-music.com

Address

Tovární 157
Velký Týnec u Olomouce
783 72