Program 24. září

So 24. 9. 2022

 

10:00 – Galerie HAMU

_________________________

 

1. Matěj Diviš – perkuse

 

Matěj Diviš

Kalimbo salto en Djembo

 

Ivan Trevino

Seesaw (host Antonín Procházka)

 

Matěj Diviš

Bells in haste

 

Chin Cheng Lin

Flying

 

Gene Koshinski

Dance of the Drums (host Antonín Procházka)

 

 

2. David Lukáš – komorní hudba – skladatel

 

David Lukáš

Mateřídouška pro housle a klavír

– Moderato

– Andante sostenuto

– Allegro molto

– Largo ma non troppo

– Allegro molto

 

Andrea Mottlová Vavrušková (klavírní doprovod)

Matouš Pěruška (housle)

 

David Lukáš

Three love songs pro harfu a tenor

Half-moon (premiéra)

 

Hedvika Mousa Bacha (harfa)

Vojtěch Pelka (tenor)

 

David Lukáš

Pražská melancholie pro harfu a housle

– Magie Starého města

– Romance skrytých zákoutí

– Divoké noci na Žižkově

 

Duo Beautifull Strings

Hedvika Mousa Bacha (harfa)

Monika Urbanová (housle)

 

David Lukáš

Noční tma – melodram na texty Guillauma Apollinaireho

 

Filip Janouch (recitace)

Hedvika Mousa Bacha (harfa)

Andrea Mottlová Vavrušková (klavír)

Gyu Jin Lee (bicí)

 

 

3. S.V.A. Trio

Alexey Aslamas (housle)

Vladan Malinjak (viola)

Šimon Marek (violoncello)

 

Alexey Aslamas

Intro

 

Šimon Marek, Alexey Aslamas

SMG

 

Šimon Marek, Alexey Aslamas

Hourglass

 

Alexey Aslamas, Vladan Malinjak

23:55

 

Alexey Aslamas, Vladan Malinjak

Dead Trains

 

Alexey Aslamas

Prázdniny

 

Alexey Aslamas

As It Is

 

Alexey Aslamas

Go on!

 

 

14:30 – Sál Martinů

_________________________

 

1. Jiří Trtík – STRO.MY Ensemble (autorský projekt – ansámbl a sbor)

 

Jiří Trtík

Můj Ježíši pro sbor a varhany (zhudebněná modlitba P. Josefa Toufara)

Jiří Trtík (dirigent)

 

Jiří Trtík

Koncert pro les (koncert pro basklarinet, ansámbl,

smíšený sbor a zvuky lesa)

– Spojení

– Kořeny

– Voda

– Mateřský strom

– Typografus

 

Anna Paulová (basklarinet)

Jiří Trtík (dirigent)

 

 

2. ConTRIOlogy

Jana Vondrů (zpěv)

Žaneta Vítová (akordeon)

Michal Grombiřík (cimbál)

 

Ondřej Kyas

Město (text Michal Ajvaz)

 

Jiří Lukeš

Temporal Excitations Echoes Excitation (text Nicholas Berghane, Bobuel)

 

Radim Hanousek

Synestetický týden (text Jan Švankmajer)

– Úterý

– Středa

– Sobota

 

Daniel Skála

Studie obsahovosti 2, Charaktery

 

 

 

3. Alinde Quintet

Anna Talácková (flétna)

Barbora Trnčíková (hoboj)

David Šimeček (klarinet)

Kryštof Koska (lesní roh)

Petr Sedlák (fagot)

 

W. A. Mozart

Předehra k opeře Così fan tutte

 

Franz Danzi

Dechový kvintet č. 2 g moll op. 56

– Andante

– Allegretto

 

Paul Hindemith

Malá komorní hudba op. 24, č. 2

– Lustig

– Walzer

– Ruhig und einfach

– Schnelle Viertel

– Sehr lebhaft

 

Kalevi Aho

Dechový kvintet č. 1

– Agitato-Cantando

– Vivace leggiero-Allegro marcato

 

 

 

4. PBtet – Prague Brass quintet

Walter Hofbauer, Karel Hons (trumpety)

Daniela Roubíčková (lesní roh)

Barbora Kolafová (pozoun)

Jakub Chmelař (tuba)

 

Jean Joseph Mouret

Rondeau

 

Domenico Scarlatti

Sonata K519

 

Sergej Rachmaninov

Ave Maria

 

Jan Koetsier

Quintet Op. 65

 

Juraj Filas

No Comment

 

Irving Berlin

Puttin on the Ritz