Program 23. září

Pá 23. 9. 2022

10:00 – Galerie HAMU

_________________________

 

1. Gabriela Matoušková  klarinet

Miloslava Machová (klavír)

 

Charles-Marie Widor

Introduction et rondo, Op. 72

 

Claude Debussy

Première rhapsodie, L. 116

 

Jean Françaix

Tema con variazioni

 

Elliott Carter Gra

 

Witold Lutosławski Preludia taneczne pro klarinet a akordeon (úprava Martin Kot)

– Allegro molto

– Andantino

– Allegro giocoso

– Andante

– Allegro molto

 

 

 

2. Štěpán Vicenec  fagot

 

Carl Philipp Emanuel Bach

Sonáta d moll pro solo fagot

 

Zdeněk Šesták

Invence pro sólo fagot - část 1, 2 a 4

 

Francisco Mignone

Misterio pro sólo fagot

 

 

 

3. Natálie Hrdová – klarinet

 

Louis Spohr

Koncert pro klarinet č. 1 c moll op. 26

– Adagio

– Allegro

– Adagio

– Rondo Vivace

 

Béla Kovács

Hommage à R. Strauss

 

Jean Francaix

Tema con variazioni

 

 

 

4. Bohdana Tesařová – hoboj

Stanislav Bogunia (klavír)

 

Clara Schumann

Romance č.1 op. 22

 

Bohuslav Martinů

Koncert pro hoboj a malý orchestr, H. 353

– Moderato (1. věta)

– Poco allegro (3. věta)

 

W.A. Mozart

Koncert pro hoboj C dur, 2. a 3. věta

 

Francis Poulenc

Sonáta pro hoboj a klavír (na památku S. Prokofjeva), I. Élegie

 

Zdeněk Zahradník

Canzona pro hoboj a housle - host Pavla Tesařová

 

Gilles Silvestrini

Virtuozní etuda pro hoboj č. VI. - Le Ballet Espagnol

 

 

 

5. Pavla Tesařová – housle

Pavol Praženica – klavír

 

Edvard Grieg

Sonáta c moll – 1. věta

 

Josef Suk

Pohádka

 

Aleksander Zarzycki

Mazurka č. 1 g moll op. 26

 

Jules Massenet

Meditace

 

Eugène Ysaÿe

Obsession – 1. věta ze 2. sonáty

 

Johaness Brahms

Scherzo 3. věta ze Sonáty F. A. E.

 

Josef Suk

Appassionato

 

 

14:30 – Sál Martinů

____________________

 

1. Eduart Kollert  housle

Jiří Kollert (klavír)

 

Ernest Bloch Baal Shem

Tři obrazy z chasidského života

– Vidui

– Nigun

– Simchas Torah

 

Lukáš Hurník

Martirium, Concertino pro housle a klavír na téma Bohuslava Martinů

 

Antonín Dvořák

Mazurek op. 49

 

Josef Suk

Píseň lásky (úprava pro housle a klavír Jaroslav Kocián)

 

Ferenc Liszt

Uherská rapsodie č. 2 (úprava pro housle a klavír Hans Sitt)

 

 

 

2. Vojtěch Trubač – klavír

 

Frederic Chopin

Ballade g moll op. 23

 

Etuda As dur op. 10 č. 10

Mazurky op. 59

– A moll

– As dur

– Fis moll

 

Nocturno H dur op. 62 č. 1

 

Scherzo h moll op. 20

 

 

 

3. Martin Kot – akordeon

 

Johann Sebastian Bach

Preludium a fuga Cis dur BWV 848

 

Jindřich Feld

Koncertní kus

 

Domenico Scarlatti

Sonata h moll k 87

 

Viktor Dikusarov

Scherzo

 

Niccolò Paganini

Capriccio no. 5, arr. M Davidov

 

Gorka Hermosa

Anantango (host Martin Šulc)

 

 

 

 

4. Alfred Habermann – varhany

 

Johann Sebastian Bach

Preludium a fuga D dur BWV 532

 

Felix Mendelssohn-Bartholdy

Sonáta A dur, op. 65 no. 3​​

– Andante tranquillo

– Con moto maestoso

 

Louis Vierne

Adagio ze Symfonie č. 3 fis moll​

 

Petr Eben

Fantasia I. z cyklu Nedělní hudba​