Panelisté

Představujeme hudební profesionály, kteří vystoupí na brněnské konferenci ReConnect. Nezapomeňte se registrovat ZDE.

ESZTER DÉCSY (HU)
V roce 2012 založila online portál NOWmagazin.hu s jedním z nejlepších přátel. Od té doby se zabývá hudbou hlouběji a hlouběji. V roce 2015 odstartovala společnost NOW Books & Music, pod tímto názvem dělá management kapel, organizuje kulturní akce a vydává knihy. V současné době se zaměřuje na hudební management, komunikaci a řízení projektů pro několik hudebních organizací a kapel. Nyní vede projekt EEnlarge Europe.

NIK DROZG (SL)
Nik je již pět let členem týmu slovinského klubu Channel Zero a spravuje koncertní sérii Level Up, která se zaměřuje na novou vlnu zahraničních, méně zavedených umělců a zároveň jim poskytuje platformu pro propagaci. V posledních několika letech se stal také součástí kmenového dramaturgického týmu.

ADAM DVOŘÁK (CZ)
Vystudoval politologii na FSV UK, pracoval jako analytik v oblasti PR a komunikace. V kolektivním správci INTERGRAM působí od roku 2017. V oddělení licencování měl na starosti především agendu uživatelů z řad médií. Nově přebírá zodpovědnost za proces vyúčtování odměn zastupovaným výkonným umělcům a výrobcům.

LAURA FERRERO (RS)
Laura promovala v roce 2018 na univerzitě Lumière Lyon II. Její profesní zájmy ji vedly k práci s různými kulturními organizacemi, pracovala v Théâtre National Populaire ve Francii jako týmový manažer, Francouzské alianci v Bogotě jako manažerka kulturních a vzdělávacích projektů, v autonomním uměleckém centru živé hudby Kvaka 22 jako koordinátor pro projekty financované EU. Spoluzaložila také přidružený hudební label Krava 22. Kromě toho byla aktivním členem několika neziskových organizací organizujících hudební akce ve francouzském Lyonu a Havaně na Kubě.

TAMAŠ HORVAT (RO)
Poprvé se s konceptem festivalů setkal v roce 2003 a v následujícím roce se stal organizátorem bývalých letních her mládeže v Senta. Od té doby jsou pro něj zásadní dvě věci: komunitní myšlení a láska k (živé) hudbě. V roce 2014 založil s okruhem přátel nevládní organizaci s názvem Wemsical Serbia, s níž je jednou z nejdůležitějších akcí Mill Festival v Oromu. Od roku 2015 také posiluje tým Grand Café Szeged. A na jaře roku 2019 také vytvořil v Sentě komunitní prostor s názvem Zentorpia.

 

ZSOLT JEGES (HU)
Zsolt Jeges je zakladatelem Mamazone Records - nahrávací společnosti, ve které vede strategické řízení od roku 2007. Od roku 2015 do roku 2018 byl strategickým lídrem všech marketingových akcí festivalu Lollapalooza Berlin ve střední a východní Evropě. Kromě jiného je také spoluzakladatelem CEEntral Party, síťové platformy pro společnosti a vydavatelství hudebního managementu, která od roku 2016 propojuje středo-východoevropské a západoevropské profesionály v hudebním průmyslu. 

TIM JOPPIEN (DE)
Tim Joppien pochází z Berlína, kde začal organizovat koncerty mladých umělců v roce 2010 a od té doby se aktivně angažuje na berlínské hudební scéně. Měl na starosti booking několika festivalů, kurátoroval program místního hudebního klubu [ofen] BAR, projektoval klubové série „FeinkostRohkost“, „Zwischenraum“ a „Jenseits von Millionen“ a podílel se na novém rozhlasovém pořadu „Fritz Unsigned“. Během této doby pracoval také jako booking agent a manažer umělců, a to při studiu práva na vysoké škole. V roce 2018 nastoupil do Berlin Music Commission a v současné době pracuje jako Junior Project and Event Manager dohlížející na networkingové akce a hudební showcase festival Most Wanted: Music Live (MW: M Live). Tim rád umožňuje nová setkání a jeho cílem je pracovat na propojenějším evropském hudebním trhu.

DIJANA LAKUS (HR)
Dijana je zkušená hudební manažerka a promotérka z Chorvatska. Dělala management jedné z nejúspěšnějších chorvatských punkových kapel - Overflow a pracovala jako PR pro dva chorvatské mezinárodní festivaly: Outlook a Dimensions. Spolupracuje s Glastonbury a působí v několika hudebních projektech.

TATIANA LEHOCKÁ (SK)
Táňa je představitelkou nastupující generace mladých a inovativních manažerů a bookingových agentů. Stará se o nadějné slovenské i české talenty (např. FVLCRVM, Manon Meurt) a zároveň přiváží do Bratislavy zahraniční umělce pod hlavičkou společnosti Real Something. V posledních devíti letech pracovala s mnoha kluby a pořádala koncerty více než 100 umělců ze zemí od USA a Kanady přes Island a Spojené království po Skandinávii. V roce 2018 se Tatiana zapojila do pořádání hudební konference a festivalu SHARPE v Bratislavě, kde je jednou z booking agentů a hlavní organizátorkou konference. Festival se zaměřuje na začínající umělce z Evropy i domácího Slovenska, konference reflektuje aktuální trendy a témata v hudebním průmyslu.

LUKA MIHAJLOVIĆ (RS)
Mezitím, co studoval na filozofické fakultě v Bělehradě, se účastnil jedinečného multidisciplinárního projektu INEX Films. Jednalo se o spolupráci různých uměleckých kolektivů, které pořádaly koncerty a výstavy v tomto utopickém prostoru. Projekt byl ukončen v roce 2015. Luka se rozhodl nenechat experiment INEXu zmizet a založil Kvaku 22: prostor pro umělce provozovaný umělci (sám je vizuálním umělcem). Zde vytvořil kvalitní tvůrčí program, který Bělehradu v tomto formátu chyběl. Kvaka 22 existuje od roku 2015, i když pro veřejnost byla otevřena o něco později. Od té doby až dosud je to kulturní oáza, ve které se mohou všichni návštěvníci cítit jako doma - ať už zde probíhá výstava, představení, koncert nebo DJ set.

MÁRTON NÁRAY (CZ/HU)
Ředitel české proexportní kanceláře SoundCzech. Maďar žijící v Praze a věnující se vytváření sítí v regionu střední a východní Evropy. V kreativním sektoru pracuje posledních 20 let téměř ve všech možných odvětvích souvisejících s hudbou – v Maďarsku jako dramaturg festivalu (Sziget, Evropský den hudby, OZORA atd.), booker, organizátor konference (Hangfoglalás, regiON), projektový manažer pro vládní hudební exportní agentury (Music Export Hungary), vedoucí turné, manažer scény, hudebník, DJ či moderátor rádia.

JAKUB NOVÝ (CZ)
Místopředseda Svazu autorů a interpretů (SAI), předseda České obce hudební (ČOH), ale také nadšený hudebník a pořadatel menších koncertů. Dlouhodobě se věnuje osvětě hudebníků v oblasti autorského práva a lobbingu za hudební sektor a kulturu.

NATASHA PADABED 
Natasha je booking agentka, dramaturgyně a hudební kurátorka. V současné době žije v Berlíně. Od roku 2005 pracuje jako programová ředitelka nejstaršího ruského festivalu současné hudby – Mezinárodního festivalu Sergeje Kuryokhina (SKIF), dále festivalu elektronické hudby Electro-Mechanica a světového hudebního festivalu Ethomechanica v Petrohradu. Krátce poté, co se v roce 2000 přestěhovala do Nizozemska, založila agenturu More Zvukov Agency, která představovala převážně ruské, ukrajinské a běloruské umělce po celé Evropě i v zámoří. Pracuje také jako kurátorka ruských hudebních programů v zahraničí. Své zkušenosti sdílí na hudebních konferencích, spojuje západ a východ Evropy. Agentura More Zvukov v tuto chvíli zastupuje umělce Shortparis, alyona alyona, DakhaBrakha, Dakh Daughters, Lucidvox, Yegor Zabelov, Onuka, Oligarkh, Rosemary Loves a Blackberry.

OSKAR STRAJN (NL)
Oskar je jedním z bookerů festivalu ESNS (Eurosonic Noorderslag), který je největší evropskou hudební událostí se sídlem v Groningenu, Nizozemí. Úzce spolupracuje s Music Moves Europe Talent Awards, hudebními cenami udílenými každoročně během festivalu. V minulosti pracoval Oskar též jako radio DJ, novinář a promotér.

ROMAN STREJČEK (CZ)
Do OSA nastoupil v srpnu 2005 na pozici vedoucí oddělení vysílání a online médií. Do představenstva OSA byl zvolen v prosinci 2006 a v následujícím roce byl zvolen předsedou představenstva. Dříve působil v účetní a auditorské společnosti "ÚČ-CONSULT-AUDIT" spol. s r.o. a ve švédské společnosti Plus Licens, která pro střední a východní Evropu a Skandinávii zastupovala publishingová a merchandisingová práva k televizním a filmovým produkcím od Warner Bros., Lucasfilm, Universal, nebo značek jako NHL, NBA či National Geographic. Ve svém volném čase rád hraje tenis a fotbal. Z nesportovních aktivit se věnuje grafice, kreslení a fotografování.

TAMÁS SZÉP (HU)
Tamás je spolumajitel, dramaturg a produkční Nappali Bar v Pécsi. Vždy byl velkým konzumentem kultury, má rád živou hudbu, výtvarné umění, elektronické žánry, párty. V Nappali Baru se snaží vytvářet co nejpestřejší koncertní program a přinášet radost mnoha lidem.

RADEK VAŠÍČEK (CZ)
Zakladatel distribuční a marketingové služby MUSICRAFT. Od začátku provozu Spotify v ČR v prosinci 2013 řídil mediální prodej v bezplatné verzi služby. Od poloviny 90. let vedl několik populárních neoficiálních webů a komunit fanoušků, např. Pet Shop Boys, Robbieho Williamse a Garbage. Dodnes je velkým příznivcem především britské hudební scény a hudebního průmyslu.

EVA ŽÁKOVÁ (CZ)
Od r. 2005 je vedoucí oddělení Institutu umění IDU. Rovněž se podílí na chodu České kanceláře programu Evropské unie Kreativní Evropa – Kultura sídlící v IDU. Je odbornicí na kulturní a kreativní průmysly (byla hlavní řešitelkou výzkumného projektu Mapování kulturních a kreativních průmyslů v ČR) a kulturní politiku. Je členkou Expertní hodnotící komise programu ÉTA Technologické agentury ČR.