16. 9. CEEntral Party Program

Čtvrtek se zaměří na téma restartu hudebního sektoru a udržitelného hudebního ekosystému, keynote s hudebními agenty z východoevropské scény. Workshopy se budou věnovat digitální distribuci, autorským právům, ale také brněnskému labelu Kabinet Records. Konference samotná bude v Kabinetu Múz, workshopy v Jedné básni.

ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU
 

KONFERENCE@KABINET MÚZ

10:00 – Zahájení 

 

11:00 – Keynote panel: Národní plán obnovy – Internacionalizace české hudby (CZ)

Chystaný Národní plán obnovy významně zahrnuje i kulturní oblast. Jak by mohla vypadat pomoc hudební scéně?

Jakub Nový – ČOH, Eva Žáková – IDU, Jiří Pilip – MK, Hana Podhorská – MMF, Monika Klementová – SoundCzech

 

12:30 – Way out of the swamp – Future of indie scene (EN)

Jak vybudovat udržitelný hudební ekosystém? Jakými změnami musí hudební oblast projít? Jedno z témat budoucnosti bude i tématem brněnské konference.

Oskar Strajn (SL/NL) – ESNS, Tim Joppien (DE)  Berlin Music Commission, Ivan Milivojev (SRB) – AAA Production, Tatiana Lehocká (SK)  Real Something, SHARPE, Vedran Meniga (CR)  Pozitivan Ritam, Moderátor: Márton Náray  SoundCzech

 

14:30 – Keynote interview: All around the Watchtower (EN)

Zastupovala například ukrajinskou hvězdu alyona alyona. Natasha Padabed (More Zvukov agency) toho má v životopise ale mnohem víc. Interview moderuje Dijana Lakuš.

Natasha Padabed – More Zvukov Agency, SKIF, Moderátor: Dijana Lakuš – PAF & Glastonbury

 

15:30 – Vision 4 Da regiON (EN)

Jak se dostat na hudební trhy střední a východní Evropy? Jedním z nástrojů může být program HEMI, který propojuje 10 evropských zemí. Česká republika je v programu zastoupena prostřednictvím české hudební kanceláře SoundCzech.

Georges Perot (GR) – Athens Music Week, Anca Lupes (RO) – Mastering The Music Business, Tomek Bysiewicz (PL) – Tak Brzmi Miasto, Zsolt Jeges (HU) – HAIL, Moderator: Marton Naray (CZ) – SoundCzech

 

17:00 – Recepce

 

 

WORKSHOPY@JEDNA BÁSEŇ

11:00 – Digitální distribuce (CZ)

Tipy a triky, jak si poradit s digitální distribucí své hudební tvorby. Workshop povede někdejší zástupce výhradního ad-sales partnera Spotify pro východní Evropu.

Radek Vašíček – Musicraft, ex-Httpol (Spotify Ad Sales Partner)

 

12:30 – Nástrahy autorského práva (CZ)

Jak se orientovat v autorském právu, jaké skrývá nástrahy, naopak v čem může hudebnímu umělci pomoci.

Adam Dvořák – Intergram, Jakub Nový – SAI, ČOH, Roman Strejček – OSA

 

14:00 – Labels around the beer tap. Next Generation of record labels (EN)

Jaká je role hudebního vydavatelství v roce 2021? Jak se vyvíjela v posledních dvou dekádách a kam vlastně směřuje? Má pro umělce ještě vůbec smysl label hledat? Diskutovat budou profesionálové z Competence Center.

Zsolt Jeges (HU) – Mamazone Records, Csaba Naasz (HU) – HAIL (Hungarian Association of Independent Labels), Přemek Štepánek – Indies Scope

 

15:15 – DI-whY not? Kabinet Records label story (CZ)

Story malého nezávislého labelu Kabinet Records, který vznikl uvnitř Kabinetu Múz a pomáhá na svět českým nahrávkám. Jak to celé začalo? Jaký je koncept? A co musí kapela mít, aby se dostala na Kabinet Records?

Jiří Pospíšil (CZ) – Kabinet Records, Radek Pavlovič (CZ) – SoundCzech

 

16:30 – (:-Enlarge – EEnlarge-:) (EN)

Workshop exkluzivně pro zástupce klubů aneb inspirace jak posunout fungování klubů kupředu. Partnery panelu jsou EEnlarge Europe a SIGIČ.

Tamás Szép (HU) – Nappali, Pécs, Nik Drozg (SL) – Channel Zero, Ljubljana, Laura Ferrero (RS) – Kvaka 22, Belgrád, Tamás Horváth (RO) – Zentropia (+ Malomfesztivál), Senta, Eszter Décsy (HU) – ENlarge Europe project

Partneři workshopu: EEnlarge Europe, SIGIČ

 

LIVE @ KABINET MÚZ

20:20  21:00 Cotatcha Orchestra

21:30  22:20 Lenka Dusilová feat. Květy

22:55  23:40 Chief Bromden