Adresář

197 subjektů

Klub Mersey byl založen v říjnu 1993 v době, kdy společnost byla nadšena ze sametové revoluce, ze závanu svobody a demokracie. Velmi rychle se klub na čas stal hlavním brněnským klubem, kde se konalo až 20 koncertů měsíčně. Na malém kruhovém podiu se střídaly kapely z celého světa, častým hostem tehdý bývaly skupiny Tichá Dohoda, Dunaj, Garáž,Insania, Nikki Sudden and The Jacobites, A Subtle Plague a La Mano z USA, vystoupily zde i světově proslulí umělci jako Hugo Race,Bruno Adams a Jazz con Bass.S nástupem elektronické scény v UK se dramaturgie klubu začala měnit směrem acid jazzu a house,v roce 95 se dramaturgem stal významný brněnský intelektuál a vizionář Luboš Pavlovič. Dění v klubu se odklonilo směrem k dění ve Velké Britanii a kopírovalo tzv. acidovou revoluci.Vznikla celá řada klubových nocí na kterých hrávali přední čeští djs jako Loutka, Pavel Bidlo,Tvyks,Javas, Vik a Koala. V roce 98 díky stížnostem na hluk se tato euforie utlumila a dramaturgii klubu převzal DJ Silent, který dodnes patří k nejznámějším brněnským djs. Dalším dramaturgem byl Robert Rohlínek, který zde organizoval hiphopy a electro parties, od roku 2016 vede klub Jarek Zelina a organizuje projekce filmů a punkové koncerty.

Get link

Kontakt

+420 721 971 052

Address

Minská 15
Brno
61600
Multižánrový klub zaměřený především na mladé kapely. Klub 15 minut vznikl v roce 2006 jako multikulturní prostor otevřený koncertům, elektronické hudbě, divadlu, výstavám či studentským večírkům v suterénu Tereziánské zbrojnice a profiloval se především jako vysokoškolský klub. V roce 2009 se Klub 15 minut přestěhoval do současných prostor na Komenského ulici a rozšířil své cílení i mimo studentskou komunitu, přičemž se stal nedílnou součástí olomoucké klubové scény. Po dobu své existence se v klubu odehrály desítky koncertů a vystoupila špička domácí alternativní, drumandbassové, reggae, house & techno scény.

Get link

Kontakt

+420 581 045 665
produkce15minut@gmail.com

Address

Komenského 31
Olomouc
77900

Adam Kaňa

Booking agent a produkční v Nerudný fest.cz (festivaly Mladí ladí jazz, Praha žije hudbou, Festival svobody), booking agent kapel Himalayan Dalai Lama, Charlie Slavík Revue a dalších

Get link

Aerodrome je český multižánrový hudební festival konající se od roku 2013 v Praze či na letišti v Panenském Týnci. První čtyři ročníky byly jednodenní, nyní je festival vícedenní. Vystupovala na něm řada populárních kapel jako Linkin Park, Lana Del Rey, Wiz Khalifa či Macklemore.

Get link

Social networks

Address

Panenský Týnec
43905

Aleš Zemene

Zabývá se hlavně výzkumem a programováním zvukové syntézy, vývojem audio-vizuálních aplikací a výrobou zvukových podkladů.

Get link

Andrea Petrovičová

Fotograf, spolupracuje s Full Moon Magazin, fullmoonzine.cz, the-aardvark.cz, alterecho.cz, cvltnation.com

Get link

Lokální klub zaměřený na djs a menší kapely z ČR i zahraničí

Get link

Kontakt

+420 773 830 712
info@andelcafe.cz

Address

Bezručova 152/7
Plzeň
30100

Anežka Nováková

Manažerka a booking agent Zagami Jericho, booking kapel pro RefuFest, booking kapel pod Everything Goes booking

Get link

Jsme nezávislá nahrávací společnost a hudební vydavatelství. Již od roku 2007 přinášíme posluchačům to nejlepší ze současné české jazzové scény, v katalogu však najdete i řadu přesahových alb na pomezí klasické a soudobé hudby, folklóru či world music. Autentická hudba bez ohledu na žánr je totiž tím, co nás nejvíc baví. Dbáme na nejvyšší kvalitu zvukového zpracování i grafického designu našich alb. Máme radost, že naše nahrávky zaznamenávají vynikající kritické ohlasy a již mnohokrát získaly nejprestižnější české hudební ocenění Anděl. Všechna alba vydavatelství Animal Music jsou k dispozici na CD nosičích a v digitálních formátech MP3 a WAV.

Get link

Address

Voršilská 10
Praha 1
110 00

Anna Mašátová

Hudební publicistka a historička umění. Pravidelně přispívá do časopisů Full Moon, Harmonie, kulturního magazínu UNI a hudebních portálů FullMoonZine.cz a Frontman.cz, její články naleznete i v Lidových novinách, časopisu Spark aj. Úzce spolupracuje s hudební agenturou Jazz Meets World, booking agenturou Earth Music, festivaly Na jednom břehu či Colour Meeting. Je členkou týmu hudební konference a showcase Czech Music Crossroads, proexportní kanceláře SoundCzech, zasedá také v grantové komisi Ministerstva kultury pro Alternativní hudbu.

Get link